Переваги каркасних байдарок

Історія каркасних байдарок сходить до ескімоських і алеутських каяків і байдарок. Тільки каркас тепер уже ніхто не робить з моржової кістки і китового вуса, а оболонку - з тюленячої шкури. Тепер для каркаса застосовуються алюмінієві сплави і нержавіюча сталь, а для оболонок - тканини зі спеціальним полімерним покриттям.

Сучасні каркасні байдарки мають низку переваг:

1. Головна перевага каркасної байдарки - її компактність і мобільність. Байдарку можна скласти в один або два рюкзака і взяти з собою практично в будь-яку подорож. Байдарку можна розмістити в машині, взяти з собою в поїзд, літак або гелікоптер. Географія ваших пригод обмежується лише Вашим досвідом і фантазією.

2. Каркасні байдарки виробляються з високотехнологічних, сучасних, легких матеріалів, тому вони надійні і довговічні. Термін експлуатації байдарок - 20 років і більше. При дбайливому ставленні і своєчасному ремонті, термін життя каркасної байдарки практично не обмежений.

3. У зібраному стані каркасна байдарка по швидкості і комфорту не поступається байдаркам з жорстким корпусом. Це найбільш бігка байдарка серед розбірних туристичних суден. Використання фартухів і спідниць зробить Вашу подорож комфортним і безпечним.

4. Каркасні байдарки - найбільш населені. У них найпростіше в тривалому поході розмістити і пасажирів, і вантаж. Останній - за рахунок місць під бортами, в носі і кормі. Саме серед каркасних байдарок частіше можна зустріти не тільки дво-, а й тримісні судна, що особливо актуально для сімей з дітьми і собаками.

5. На каркасну байдарку можна встановити вітрильне озброєння площею від 3-х до 5-ти квадратних метрів, що істотно розширить можливості Вашого судна, перетворивши Вашу байдарку в маленьку яхту.

6. При певному навику, середній час збирання та розбирання - 10-30 хвилин (в залежності від моделі).

7. Ремонт дрібних «травм» каркасного судна, як правило, не складно зробити і в польових, і в домашніх умовах. Отримавши невелике ушкодження (наприклад, прокол в оболонці), байдарка здатна довго залишатися на плаву. Простий ремонт оболонки можливо зробити за допомогою армованого вологостійкого скотча. На каркаснику, який злегка підтікає, можна дійти до кінця походу. З надувним човном так не вийде.

8. Днище байдарок фірми NERIS має проклейку протекторами в найбільш уразливих місцях - там де оболонка прилягає до каркасу байдарки.

Резюме. Каркасна байдарка - краще рішення для тривалих (від трьох днів до декількох тижнів) походів по не дуже складних (приблизно до третьої категорії) річках, озерах, водосховищах і прибережній акваторії морів. Причому, походи можуть бути як спортивними (на швидкість), так і сімейними.

Фірма NERIS більше 15 років серійно виготовляє каркасні байдарки. На сьогоднішній день, фірма входить до всесвітнього Тор-10 виробників каркасних байдарок. Завдяки стабільно  високій якості, байдарки NERIS знайшли своїх шанувальників у багатьох країнах світу.